• Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku
  -2004-

  Po pierwsze - wiąże się to z potrzebą wypełnienia wolnego czasu po zaprzestaniu czynnej, często odpowiedzialnej pracy zawodowej. Stereotyp mówiący, że celem starości jest odpoczynek obraca się przeciwko człowiekowi.
 • Dlaczego ludzie chcą się spotykać i pogłębiać swoje wiadomości?

  Po drugie - chęć odnalezienia się w grupie ludzi odczuwających satysfakcję z podejmowania aktywności społecznej i kulturalnej. Żywego kontaktu z ludźmi nie zastąpią żadne media.
 • Dlaczego ludzie chcą się spotykać i pogłębiać swoje wiadomości?

  Po trzecie - ścisłe powiązanie SUTW z uczelniami słupskimi. Dla wielu osób prestiż wyzszej uczelni jest bardzo wysoki. Jest ona pożądanym i atrakcyjnym miejscem spotkania osób mających zainteresowanie intelektualne, a także posiadających przygotowanie do korzystania z różnych form zajęć uniwersyteckich.
 • 1
 • 2
 • 3

Członkowie

1

Dołącz do Nas!

SUTW

O Nas.

Projekty

Nasze aktualne projekty. Dowiedz się więcej

image
Akademia Seniora.

Aktywizacja Seniorów w Słupsku.

Dowiedz się więcej...

image
Akademia Seniora Aktywnego.

Naukowcy Uniwersytetom Trzeciego Wieku.

Dowiedz się więcej...

Mija 15 lat działalności słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego znakiem firmowym jest zaangażowanie i aktywność społeczna słuchaczy.

Jego początki sięgają ostatnich miesięcy 2003 roku, gdy zrodziła się myśl o powołaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego działalność zainaugurowano 22 marca 2004 roku. Od tego czasu słupski UTW zapewnia kształcenie ustawiczne, tworząc przyjazną przestrzeń i jednocześnie przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu osób starszych. Realizuje on bogatą i urozmaiconą ofertę programową, którą dostosowuje się do potrzeb i zainteresowań seniorów. W ciągu 15 lat była ona poszerzana i obejmowała wiele godzin prelekcji, warsztatów i zajęć dodatkowych. W różnorodną tematykę wielu dyscyplin wiedzy wprowadzają słuchaczy Słupskiego UTW pracownicy naukowi i dydaktyczni Akademii Pomorskiej oraz osoby o znaczącej pozycji w środowisku lokalnym.

Bardzo wielu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdobyło w tym czasie nowe umiejętności i kompetencje, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach oraz odkryło nowe talenty artystyczne na zajęciach warsztatowych. Już samo nawiązanie współpracy międzynarodowej, a także bogata działalność sekcji specjalistycznych, w tym teatralnej, historycznej, literackiej czy chóru zasługują na słowa najwyższego uznania i szacunku.

Program słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko edukacja, ale również i zajęcia rekreacyjne, a także spotkania integrujące wspólnotę seniorów.

Pozytywna motywacja słuchaczy UTW, ich aktywność z wyboru, a nie z przymusu, sprawia, że życie na emeryturze staje się bogatsze, wzrasta poczucie satysfakcji i wiara we własne możliwości. To z kolei jest źródłem energii życia i powodem do dumy i radości.

To dzięki aktywizacji społecznej seniorów działających w różnych sekcjach Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dokonuje się niezwykła rewolucja w naszym środowisku lokalnym. Seniorzy uprawiają sport, rozwijają zainteresowania między innymi teatralne, filmowe, historyczne czy literackie.

I – co równie ważne – podczas piętnastu lat istnienia słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jego słuchacze stali się nie tylko wspólnotą wiedzy, ale i wspólnotą przyjaźni.

W gronie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku spełniają się plany i marzenia osób ciekawych świata i nauki. Przez te 15 lat Uniwersytet zapisał się na tle innych słupskich stowarzyszeń jako wyjątkowo prężnie działająca organizacja, zajmującą się aktywizacją intelektualną i społeczną ludzi w „złotym wieku”. I za to Państwu, Organizatorom i Słuchaczom serdecznie dziękujemy!

Dobre praktyki w Słupskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku są wzorcowym przykładem i potwierdzają bardzo aktualną tezę o przywróceniu pokoleniu seniorów godnego i zasłużonego miejsce w życiu społeczeństwa.

Jesteśmy świadomi, że z pamięci o naszych Seniorach utkana jest również i nasza tożsamość. Te 15 lat słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku współtworzy również tożsamość Akademii Pomorskiej – i za tak dobrą współpracę składamy Państwu serdeczne podziękowania!

Mamy nadzieję i życzymy Państwu, aby kolejne lata działalności przyniosły wiele satysfakcji i radości. Składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, nowych sił do realizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz pomyślności.


Prorektor ds. Kształcenia i Studentów
dr hab. Danuta Gierczyńska, prof. AP

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Dołącz do nas! Dowiedz się więcej.


Poprzednia strona SUTW