Dorota Staszewska laureatką konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego Zwyczajny-Niezwyczajny Senior. W kategorii Przyjaciel Seniora Kapituła Konkursu nagrodziła Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej „SOWA” w Słupsku. Serdecznie gratulujemy.
Podczas uroczystej sesji Słupskiej Rady Seniorów nagrody dla laureatów wręczyły Barbara Bałka - pełnomocniczka marszałka woj. pomorskiego ds. seniorów. Laudację odczytała radna sejmiku  województwa pomorskiego Danuta Wawrowska, gratulacje laureatom złożyła Marta Makuch - wiceprezydentka Słupska.
To już czwarte wyróżnienie w Konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii Zwyczajny - Niezwyczajny Senior dla studenta/studentki z naszego Uniwersytetu. Poprzednio wyróżnieni zostali :
 -Jadwiga Bekier
- Jerzy Zellma
- Janina Pietrasiewicz-Chudy

W tym roku Dorota Staszewska została wyróżniona tym  zaszczytnym tytułem Zwyczajna – Niezwyczajna jako czwarta  z kolei z naszego Seniorskiego Uniwersytetu. A ile jeszcze talentów jest wśród nas! Aż trudno oprzeć się wrażeniu, że Dorota Staszewska jest nie tylko Niezwyczajna. Jest po prostu Nadzwyczajna. Gra na akordeonie, śpiewa w chórze, gra w teatrze uniwersyteckim, tańczy, maluje. Niekiedy szuka inspiracji w twórczości innych malarzy – Iwana Szyszkina, Igora Ajwazowskiego , Leona Wyczółkowskiego czy Zdzisława Beksińskiego. Ukończyła Politechnikę Szczecińską, gdzie przyjęto ją do prestiżowego Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej. Chóru, który pod dyrekcją Jana Szyrockiego zdobył światową renomę.  Dorota Staszewska z wykształcenia jest ekonomistką, przez długi czas pracowała z dziećmi jako pedagog, co dawało jej wielką satysfakcję. Występuje nie tylko w sekcjach Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale grając w zespole „Zgoda” promuje kulturę kaszubską. Gratulujemy Dorocie Staszewskiej wyróżnienia.

fot. - Krystyna Drozdowska

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates