18.11.br wykład pt  Międzywojenny Słupsk - miasto i ludzie  wygłosiła Pani Jolanta Nitkowska-Węglarz
Wykład był posumowaniem  projektu Żeby iść dalej, trzeba wiedzieć skąd zaczęła się droga  współfinansowanego ze środków Miasta Słupsk

W ramach zadania "Żeby iść dalej trzeba wiedzieć, gdzie zaczęła się droga" finansowanego przez Miasto Słupsk odbyły się dwa tematyczne spacery po Słupsku. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z aplikacją MAT (Mobilny Asystent Turystyczny) i pod okiem fotografika wykonali zdjęcia, których inspiracją były zwiedzane przez nich obiekty architektoniczne, przyrodnicze, pomniki i inne.
Wybrane zdjęcia prezentujemy poniżej. Moderatorką grupy i przewodniczką po mieście była Pani  Jolanta Nitkowska-Węglarz - pisarka, dziennikarka. Autorka m.in. książki Słupsk-miasto niezwykłe, równie pięknie i ciekawie jak w swoich książkach, opowiadała z niezwykłym znawstwem o zabytkach secesji słupskiej. Wszystko poparte wielką erudycją, kto zaprojektował budynek, kto mieszkał, kim byli ludzie w nich mieszkający i jakie było ich życie. Zaznaczyć warto, że secesja to początek XX wieku. W Słupsku okres ten trwał aż do międzywojnia. Na co dzień zabiegani, zatroskani, zamyśleni, wpatrzeni w smartfony lub jadący autobusem czy samochodem, nie zauważamy pereł architektury, które są wokół nas. A wystarczy trochę rozejrzeć się po ulicy Henryka Sienkiewicza, Anny Łajming, Zygmunta Krasińskiego, Wileńskiej, placu Broniewskiego, by je dostrzec. To były wspaniałe chwile poświęcone zwiedzaniu Słupska i poznawaniu historii miasta i ludzi. Chapeau bas dla Pani Jolanty Nitkowskiej-Węglarz za wiedzę i ciekawe prowadzenie zajęć.

Prezentacja realizacji projektu "Żeby iść dalej, trzeba wiedzieć skąd zaczęła się droga".