11.10.br odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Sekcję Rowerową SUTW. Rajd zorganizowany został z funduszy Urzędu Miasta Słupsk w ramach projektu "Pokonaj samotność w pandemii"

11.10.br odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Sekcję rowerową SUTW z funduszy Urzędu Miasta Słupsk w ramach projektu "Pokonaj samotność w pandemii".
Organizatorką  rajdu była Ala Karpowicz - kierownik Sekcji Rowerowej SUTW. Jak zwykle impreza została przygotowana perfekcyjnie. Można tylko podziwiać sprawność organizatorską, kolarską i znakomitą znajomość terenu Ali Karpowicz i wszystkich uczestników.
Rajd wyruszył z Parku Zachodniego o godz.11:00. Prowadził przez Zębowo, Gać, Krzemienicę, Starkowo, Pęplino, Gajki, Wielichowo, Bruskowo. Zakończony został w Słupsku.
Nie obyło się bez niespodzianek. Jednak przebicie i wymiana dętki przez jednego z uczestników, nie jest niczym niezwykłym wśród kolarskiej braci. Rajd urozmaicony był
zwiedzaniem ciekawych miejsc. W Zębowie zwiedzono gotycki kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Kilkakrotnie przebudowywany. Posiadający barokowy ołtarz,
ambonę i emporę z XVIII w., granitową kropielnicę z XV wieku. W Gaci rowerzyści zwiedzili dwór rodu von Below. W Gajkach obejrzeli ciekawe i w dobrym stanie bunkry.
W Bruskowie zatrzymali się na catering - "pod chmurką". Łącznie uczestnicy rajdu przejechali 40 km. Gratulujemy.

Zdjęcia z rajdu dostępne są w zakładce BLOG