SPARTAKIADA SENIORALNA 31 maja 2019
SŁUPSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
31 maja br. na stadionie 650-lecia w Słupsku po raz czwarty odbyła się Spartakiada Senioralna Dwumiasta (Słupsk, Ustka) o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Impreza organizowana jest na przemian w Ustce i w Słupsku. Nagrodą główną jest przechodni Puchar Prezydenta Miasta, który otrzymuje zwycięska drużyna.

Gospodarzem tegorocznego spotkania był Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Współorganizatorem był SOSiR. Uroczysta inauguracja seniorskiej olimpiady odbyła się na Stadionie 650-lecia. Prezydent Miasta – Krystyna Danilecka – Wojewódzka oraz Burmistrz Ustki Jacek Graczyk przywitali wszystkich uczestników i kibiców. Kapitanem 36-osobowej drużyny Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Żyj kolorowo” była Janina Hamerlik, a 43 – osobową drużyną SUTW dowodził Marek Raus. Reprezentacją 17-tu seniorskich par brydżystów opiekował się Zdzisław Drewniak. Po powitaniach zawodnicy i goście ruszyli w radosnym korowodzie dookoła płyty stadionu. Podczas marszu pod kierunkiem instruktora SOSiRu wykonywaliśmy proste ćwiczenia. Po kilku minutach rozgrzewki rozpoczęły się zawody.
W tym roku przewidziano współzawodnictwo w 10 konkurencjach:
1. Hula-Hoop
2. Boule
3. Marsz z kijkami
4. Slalom z piłką
5. Rzut do celu piłeczkami do tenisa ziemnego
6. Tor przeszkód
7. Strzał na bramkę
8. Rzut pierścieniem do celu
9. Turniej w dwa ognie
10.Turniej brydżowy
Pomimo niezbyt sprzyjającej aury na stadionie odbyło się 9 konkurencji, turniej brydżowy rozgrywano w hali.
Puchar Prezydenta Miasta Słupska w tegorocznej Spartakiadzie Senioralnej po raz pierwszy otrzymała drużyna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W indywidualnej klasyfikacji Turnieju Brydżowego zwyciężyła niezrzeszona w żadnym ze stowarzyszeń para seniorów ze Słupska: Karolina Markiewicz i Marek Pietrzak.
W organizacji tegorocznej Spartakiady pomagali pracownicy Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Koordynatorem i spikerem była pani Marta Sudobaj, która wspaniałe kierowała przechodzeniem zawodników na kolejne stanowiska. Nad ewidencją punktacji czuwali wolontariusze z SUTW: Maria Buksak, Elżbieta Krężel i Roman Szymański. O kondycję zawodników zatroszczyły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bierkowa. Przygotowany obiad a wspaniałe ciasta smakowały wszystkim.
Sportowe zmagania seniorów przebiegały w znakomitej atmosferze. Wszystkim dopisywały humory, a sportowy duch walki nie przesłonił radości z uczestnictwa we wspaniałym spotkaniu integracyjnym.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, wolontariuszom obydwu drużyn i kibicom. To Państwo sprawiliście, ze IV Słupska Spartakiada Senioralna była spotkaniem bardzo udanym. Do zobaczenia za rok w Ustce.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w zakładce BLOG
Fot. Krystyna Drozdowska, Krystyna Kistela, Irena Szewczyk

 

 

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates